Cyferki pisane ręką Cygana

Cyferki - recenzja książki
Cyferki - recenzja książki

Jedna z pierwszych książek o liczeniu i cyferkach, które czytałam Gałgankowi. Zaskakujące, że autorem tekstów jest Jacek Cygan. I zaskakujące pozytywnie. A „jedynka chuda jak trzcinka” na stałe weszła do gałgankowego słownika. Zobacz recenzję książki dla dzieci „Cyferki” Wydawnictwa Czerwony Konik z ilustracjami Aleksandry Woldańskiej-Płocińskiej.

P rzyjemna i lekka. Tak można scharakteryzować tę książkę dla dzieci.

Cyferki - okładka książki
Cyferki – okładka książki

Opowiada prostą historię cyferek i konfliktu, który między nimi wybucha. Bo każda uważa, że jest najważniejsza…

Bójka cyferek
Bójka cyferek

Ale zaczyna się od przedstawienia cyferek. Każda z nich jest opisana zgrabnym rymem. Wspomniana już jedynka jest chuda jak trzcinka. Dwójeczka – zawijas i kreseczka.

Jedynka w książce Cyferkiq
Jedynka w książce Cyferki
Dwójka w książce Cyferki
Dwójka w książce Cyferki

Bardzo trafione opisy. Może nie wszystkie – nieudana piątka, która niczym z Misia „z twarzy podobna jest zupełnie do nikogo”. Gałganek bardzo polubił te charakterystyki. Teraz, mimo że książeczka nie stanowi już pierwszego wyboru i czeka na półce na dorośnięcie Gałganki, często używa tych rymowanych określeń.

Jacek Cygan to znany tekściarz, więc wyszło naprawdę bardzo zgrabnie. Wydawca określa ten wierszyk jako „ciepły”. W pełni się zgadzam. Jest ciepły i sympatyczny.

Rozkładówka książki Cyferki
Rozkładówka książki Cyferki
Cyferki - rozkładówka
Cyferki – rozkładówka

Fabuła prosta, doskonała dla najmłodszych dzieci. Zwłaszcza, że konflikt zostaje ciekawie rozwiązany i nawet jest morał. Bardzo, bardzo pozytywne wrażenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *