Nieusłuchana i bardzo ciekawska małpka

ciekawski_george

Mała niesforna małpka, która bawi i uczy dzieci Amerykanów już od 75 lat, chce trafiać również do polskich dzieci. Ciekawski George jest już znany z bajek telewizyjnych. Ale możemy go też poznawać poprzez jego książkowe przygody. Czy warto? Przeczytaj recenzje książki „Ciekawski George jeździ na rowerze”, autorstwa Margaret i H.A Reyów, wydawnictwa Modo.

N a początku nie byłam w ogóle przekonana do małpki. W końcu jest jednak nieco mniej mądra niż człowiek. Ale Gałganek obejrzał kiedyś jeden odcinek małpki o mieszkaniu kolorów i strasznie mu się spodobało. Potem Gałganek akurat się uczył jeździć na rowerze, więc Ciekawski Georg na rowerze był na czasie.

ciekawski_george_okladka
Okładka książki dla dzieci „Ciekawski George jeździ na rowerze”

Książka Ciekawski George i rower opowiada o przygodach małpki po tym jak na urodziny Pan w żółtym kapeluszu sprawił jej rower. O przygodach, nie o jednej przygodzie, bo tym co się wydarzyło, można by obdzielić kilka książek.

A zaczęło się od prezentu dla małpki (już, gdy wstawała z łóżka wiedziała, że coś się święci).

ciekawski_george
Ciekawski George za chwilę otrzyma rower.

Rower, bo o nim mowa, był jej marzeniem. Okazało się nawet, ze małpki we krwi mają jazdę na takim sprzęcie i nie wymagane są lekcje jazdy.

ciekawski_george_ksiazka
Ciekawski George śmiga na rowerze

Małpka od razu rusza na podbój miasta. I tu pojawia się problem. Bo Pan w żółtym kapeluszu przestrzegał ją, żeby się nie oddała od miejsca zamieszkania. Ale książka „Ciekawski George jeździ na rowerze” jest właśnie o nieusłuchanej małpce. I jej przygody wynikają właśnie z tego, że „się nie słucha”. Oczywiście wszystko w dobrej wierze, przynajmniej według małego, małpiego rozumku. Na szczęście w kilku miejscach przychodzi refleksja i na tym polega walor edukacyjny tej książki.

A jeśli chodzi o przygody, to mamy ich cala masę. Małpka urządza wyścigi łódek na rzece, pomaga gazeciarzowi rozwozić gazety, ma wypadek, spotyka grupę cyrkowa, do której dołącza, i której płata figle z innymi zwierzętami.

ciekawski_george
Ciekawski George – gazeciarz
ciekawski_george_ksiazka_dla_dzieci
Wypadek Ciekawskiego Georga

Ogólnie, każda z tych przygód, niesie przekaz, związany właśnie z dotrzymywaniem słowa, którego się dało. Bo małpka ewidentnie ma z tym problem. Czy któraś z przygód nauczy ja tego, że dorosłych trzeba słuchać? Sprawdźcie sami w książce „Ciekawski George i rower”.

W książeczce występuje ciekawe rozwiązanie aktywizujące dzieci. Małpka uczy, jak robić papierowe łódeczki, krok po kroku.

jak_zrobic_lodke_z_papieru
Jak zrobić łódkę z papieru?

Ilustracje są jasne i czytelne, wszystko na białym tle.

ciekawski_george_jezdzi_na_rowerze
Rozkładówka książki dla dzieci „ciekawski George jeździ na rowerze”

ciekawski_george_jezdzi_na_rowerze

ciekawski_george
Rozkładówka książki

Książka ma 48 stron, wbrew pozorom jest dość dużo czytania. Polecamy dla wielbicieli Georga z telewizji i nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *